oddech

UWOLNIJ SWÓJ ODDECH

 WARSZTATY, KTORE ROZBUDZAJĄ AUTENTYCZNOŚĆ

Autorskie warsztaty zbudowane wokół praktyki świadomego oddechu połączonego, który katalizuje pogłębione odczuwanie ciała i emocji oraz poszerzone stany świadomości.

Podczas warsztatów praktykujemy:

* świadomy oddech  połączony (conscious connected breathwork) – głęboki wdech i całkowicie zrelaksowany wydech, bez pauz w cyklu oddechowym

*pogłębione odczuwanie doznań i emocji oraz wsłuchiwanie się w inteligencję ciała

*wyzwalanie spontanicznej ekspresji poprzez głos i ruch. 


DLA KOGO JEST TA PRAKTYKA?

* dla osób, które chcą się otworzyć i pogłębić swoją relację z ciałem, emocjami i intuicją
 
* dla osób poszukujących nowych ścieżek rozwoju osobistego, zainteresowanych głębszymi warstwami doświadczenia
 
* dla terapeutów, którzy chcą poznać nowe sposoby pracy, poszukują inspirujących doświadczeń i pragną poszerzyć perspektywę
 
* dla osób poszukujących alternatywnych sposobów w radzeniu sobie ze stresem, przemęczeniem, trudnymi emocjami i chronicznymi sytuacjami zdrowotnymi

 

ŚWIADOMY ODDECH POŁĄCZONY DZIAŁA NA KILKU PŁASZCZYZNACH:

* fizycznej – wywołuje szereg reakcji fizjologicznych poprzez które ciało uwalnia zablokowaną energię, generującą uczucia sztywności, napięcia i bólu. Napięcia są stopniowo wyzwalane, w ciele otwiera się więcej przestrzeni, poprawia się mobilność, wzrasta poczucie lekkości, wolności.

* emocjonalnej – zyskujemy dostęp do tłumionych dotąd  emocji. Gdy pozwalamy sobie czuć emocje, które pojawiają się w polu naszego doświadczenia, bez wypierania ich i bez osądzania, zaczynamy wyzwalać się od tego, co nas na co dzień notorycznie uwiera i odcina od świata. Jednocześnie otwieramy świadomość na szersze spektrum doświadczeń i stanów emocjonalnych, dzięki czemu wzrasta nasze poczucie witalności, kreatywność i sprawczość.

* mentalnej – uczymy się zauważać i przełamywać   schematy myślowe i behawioralne, które nas obciążają i ograniczają. Zaczynamy rozpoznawać i rozpuszczać nasze nawykowe mechanizmy obronne i strategie auto-sabotażu, które oddzielają nas od pełni życia.

* duchowej – odblokowanie stłumionej energii otwiera przestrzeń na pogłębioną introspekcję i intuicyjny przepływ informacji.


CO WYRÓŻNIA MOJE PODEJŚCIE:

*praca z subtelnym wymiarem doświadczenia

*ugruntowanie energetyczne w pierwiastku kobiecym (EL. ZIEMI)

*ceremonialny kontekst

*transformacyjna moc intencji

* zakorzenienie w chwili obecnej (PRESENT MOMENT AWARENESS)

*kultywowanie uważności (MINDFULNESS)

*

Pracujemy z subtelnym, rytmicznym oddechem.  W ceremonialnym kontekście, przy muzyce wspierającej wibrację świadomego oddechu połączonego i z wykorzystaniem facylitacji dotykowej możliwe jest poruszenie zastoju energii, uwolnienie stresu i napięcia oraz otworzenie się na kontakt z inteligencją ciała i intuicją.

Przez lata pracy z oddechem nauczyłam się, że większości osób wystarcza iskra inspiracji, by zrozumieć nasze naturalne połączenie z oddechem oraz to,  w jaki sposób twórczo korzystać z tej relacji.

Doświadczenie sesji oddechowej nie musi być (i często nie jest) intensywne, aby było głębokie. Co więcej, doświadczenia, w których jesteśmy jednocześnie zakorzenieni w ciele oraz otwarci na głębokie odczuwanie i intuicyjny przepływ informacji umożliwiają nam natychmiastową integrację, która często zachodzi samoistnie.

Pracuję bezpośrednio z energią obecną w przestrzeni. Muzyka i wszelkie działania są na bieżąco dostrajane do procesów zachodzących w grupie. Koncentruję się na tym, by usprawniać przepływ energii.

Wierzę, że uzdrawianie, którego najbardziej potrzebujemy to SAMOUZDRAWIANIE, polegające przede wszystkim na zdolności do  INTEGRACJI  – akceptacji i zrozumieniu naszych doświadczeń i historii życiowych.

*

Podczas sesji wspieram was w osiąganiu i pielęgnowaniu płynnego, głębokiego oddechu. Moją pasją jest utrzymywanie transparentnej, pełnej zaufania i ciepła przestrzeni, w której czujecie się bezpiecznie, by dać się poprowadzić inteligencji oddechu. Warsztatom towarzyszy muzyka wzmacniająca wibrację oddechu połączonego (medicine music). Korzystamy również z gamy prostych, niezawodnych narzędzi wspierających: pracy z ciałem i głosem oraz facylitacji dotykowej. 

 
 

 SESJE INDYWIDUALNE

są zorientowane na:

Rozwój inteligencji oddechowej i harmonizowanie wzorców oddechowych – dla osób, które chcą poprawić jakość i głębię swojego oddechu oraz usprawnić przepływ fali oddechowej w ciele;

Integrację psychosomatyczną  dla osób, które pragną wejść w kontakt z głębszymi warstwami swojego doświadczenia i wykorzystać oddech połączony jako katalizator dla głębokiego czucia, introspekcji, ekspresji i integracji tłumionych dotąd treści i emocji.

To, na czym się skoncentrujemy, ustalamy na początku współpracy, jeszcze przed sesją. Daję ci również wtedy znać, czy temat, z którym chcesz przyjść, leży w polu moich umiejętności i zainteresowań. 

Przebieg sesji:

1. Medytacja – pozwalająca nam osadzić się w przestrzeni tu i teraz, rozluźnić i wyciszyć.

2. Rozmowa inicjująca – podczas ok. 20- minutowej rozmowy skupiamy się na tym, czego potrzebujesz. Głęboko słucham, z czym przychodzisz, pozwalając Ci wybrzmieć w twoim własnym języku. Jeśli potrzebujesz wsparcia w pogłębieniu introspekcji, znalezieniu wspierającego kontekstu lub sformułowaniu intencji, oferuję pomoc. 

3. Sesja oddechowa – korzystając z techniki świadomego oddechu połączonego, przy muzyce wspierającej wibrację i rytm oddechu i z facylitacją dotykową możliwe jest uwolnienie pokładów zastygłej energii, stresu i napięcia oraz otworzenie się na kontakt z inteligencją ciała i intuicją. 

Jestem przy tobie obecna przez całą sesję, pracując na poziomie przestrzeni i ciała (harmonizowanie pola, przywracanie równowagi w cyklu oddechowym, rozluźnianie ciała, facylitacja swobodnej ekspresji), możemy się również komunikować, jeśli jest potrzeba.

Podczas sesji dedykowanej inteligencji oddechowej skupiam się na obserwacji i wspieraniu harmonizacji twoich nawykowych wzorców oddechowych, oraz na facylitacji dotykowej.

Podczas sesji dedykowanej integracji emocjonalnej koncentruję się na facylitacji twojej ekspresji oraz  pracy w polu energetycznym i wspieraniu cię w bezpiecznej podróży wgłąb twojego doświadczenia oraz jego maksymalnie korzystnej integracji.

4. Relaksacja – czas dedykowany na wyciszenie i zamknięcie procesu.

5. Integracja – Po sesji rozmawiamy na temat twoich doświadczeń i refleksji z sesji, oraz moich spostrzeżeń. Wspólnie wyciągamy wnioski i integrujemy doświadczenie.

Czas ok. 1.45 – 2 h

Cena 250 zł

 

W jakich obszarach pracuję najczęściej:

Otwieranie serca / odblokowanie dostępu do głębokiego czucia

* Czucie ciała (jako całości lub konkretnych obszarów)

*Złość i radość

*Smutek i miłość

* Wrażliwość / nadwrażliwość / przebodźcowanie

* Spokój / wyciszenie / rozluźnienie

* Problemy z oddychaniem: płytki, zablokowany lub nie docierający w niektóre obszary ciała oddech

 

Możliwe korzyści:

Z GŁOWY DO CIAŁA. ZAKORZENIENIE. Zwiększa świadomość ciała, pomaga więcej czuć, odnajdywać więcej przyjemności w ciele.

Z GŁOWY DO SERCA. WRAŻLIWOŚĆ. Pomaga czuć się bliżej samego siebie, swoich emocji, słyszeć swoją intuicję, prawdziwe potrzeby i pragnienia. 

OBECNOŚĆ TU I TERAZ. Pomaga zwolnić tempo, kultywować uważność i wewnętrzną stabilność.

USPOKAJA. Spokojny, rytmiczny oddech oddziałuje na przywspółczulny układ nerwowy, harmonizuje rytm serca, relaksuje mięśnie, uspokaja głowę. 

  • UZDRAWIA NA POZIOMIE CIAŁA. Oddech przeponowy zwiększa pojemność płuc, obniża ciśnienie, zmniejsza poziom kortyzolu – hormonu stresu i stymuluje prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Usprawnia przepływ krwi, tonizuje organy wewnętrzne, reguluje przemianę materii.

    ZWIĘKSZONA WITALNOŚĆ, ZADOWOLENIE Z ŻYCIA, WYOSTRZONE ZMYSŁY. Pogłębiony, świadomy  oddech jest doświadczany jako przyjemność, usprawnia przepływ energii. Dotlenienie zwiększa nasze zadowolenie z życia, witalność, kreatywność, poczucie siły, samosterowność, samoocenę. 

    Objawy psychosomatyczne, emocjonalne, fizyczne oraz fobie ulegają złagodzeniu – jesteśmy w stanie coraz lepiej je tolerować lub stopniowo ustępują.

 

Jeżeli chcesz wziąć udział,
przejdź do zakładki Wydarzenia i Warsztaty

Zapraszam