oddech

UWOLNIJ SWÓJ ODDECH

 WARSZTATY, KTORE ROZBUDZAJĄ AUTENTYCZNOŚĆ

Autorskie warsztaty zbudowane wokół  świadomego oddechu połączonego, który katalizuje pogłębione odczuwanie ciała i emocji oraz poszerzone stany świadomości. Praktykujemy:

* conscious connected breathwork – cykl oddechowy bez pauz

*  kontakt z inteligencją ciała – doznania zmysłowe, emocje, intuicja

*wyzwalanie spontanicznej ekspresji poprzez głos i ruch.  

ŚWIADOMY ODDECH POŁĄCZONY DZIAŁA NA 4 PŁASZCZYZNACH:

*  fizycznej – wywołuje szereg reakcji fizjologicznych, poprzez które ciało uwalnia zablokowaną energię, generującą uczucia sztywności, napięcia i bólu. Napięcia są stopniowo wyzwalane, w ciele pojawia się więcej przestrzeni, poprawia się mobilność, wzrasta poczucie lekkości i wolności

*  emocjonalnej – zyskujemy dostęp do tłumionych dotąd emocji. Gdy zgadzamy się na to, by czuć wszystkie emocje bez wypierania, blokowania i bez osądzania, zaczynamy wyzwalać się z mechanizmów obronnych, które na co dzień nas usztywniają i odcinają od bezpośredniego doświadczania świata. Otwieramy pole świadomości na znacznie szersze spektrum doświadczeń i stanów emocjonalnych, dzięki czemu wzrasta nasze poczucie witalności, kreatywność i sprawczość (moc).

*  mentalnej – uczymy się dostrzegać i przekraczać nieaktualne schematy myślowe i behawioralne, które nas obciążają lub ograniczają. Zaczynamy rozpoznawać i rozpuszczać nawykowe mechanizmy obronne i strategie auto-sabotażu, które oddzielają nas od pełni życia.

* energetycznej – odblokowanie stłumionej energii otwiera przestrzeń na pogłębioną introspekcję i intuicyjny przepływ informacji.

 

CO WYRÓŻNIA MOJE PODEJŚCIE:

*praca z subtelnym wymiarem doświadczenia

*ugruntowanie energetyczne w pierwiastku kobiecym (element ziemi i wody)

*ceremonialny kontekst

*transformacyjna moc intencji

* zakorzenienie w chwili obecnej (PRESENT MOMENT AWARENESS)

*kultywowanie uważności (MINDFULNESS)

*

Pracujemy z subtelnym, rytmicznym oddechem.  W ceremonialnym kontekście, przy muzyce wspierającej wibrację świadomego oddechu połączonego i z wykorzystaniem facylitacji dotykowej możliwe jest poruszenie zastoju energii, uwolnienie stresu i napięcia oraz otworzenie się na kontakt z inteligencją ciała i intuicją.

Przez lata pracy z oddechem nauczyłam się, że większości osób wystarcza iskra inspiracji, by zrozumieć  nasze naturalne połączenie z oddechem oraz to,  w jaki sposób twórczo korzystać z tej relacji.

Doświadczenie sesji oddechowej nie musi być (i często nie jest) intensywne, aby było głębokie. Doświadczenia, w których pozostajemy jednocześnie stabilnie zakorzenieni w ciele, i otwarci na głębokie odczuwanie i intuicyjny przepływ informacji umożliwiają nam natychmiastową, samoistną integrację.

Pracuję bezpośrednio z energią obecną w przestrzeni. Muzyka i wszelkie działania są na bieżąco dostrajane do procesów zachodzących w grupie. Koncentruję się na tym, by wspierać utrzymywanie określonej wibracji oraz usprawniać przepływ energii.

Wierzę, że uzdrawianie, którego najbardziej potrzebujemy to SAMOUZDRAWIANIE,  które polega przede wszystkim na zdolności do  INTEGRACJI  – akceptacji, asymilacji i głębokim zrozumieniu naszych unikatowych historii życiowych. 

Jest procesem spontanicznym i kreatywnym, osadzonym w przestrzeni miłości.  

*

Podczas sesji wspieram was w osiąganiu i pielęgnowaniu płynnego, głębokiego oddechu. Moją pasją jest utrzymywanie transparentnej, pełnej zaufania i ciepła przestrzeni, w której czujecie się bezpiecznie, by dać się poprowadzić inteligencji oddechu. Warsztatom towarzyszy muzyka wzmacniająca wibrację oddechu połączonego (medicine music). Korzystamy również z gamy prostych, niezawodnych narzędzi wspierających: pracy z ciałem i głosem oraz facylitacji dotykowej. 

 
 

 

 

 SESJE INDYWIDUALNE są zorientowane na:

Rozwój inteligencji oddechowej i harmonizowanie wzorców oddechowych – dla osób, które chcą poprawić jakość i głębię swojego oddechu oraz usprawnić przepływ fali oddechowej w ciele;

Integrację psychosomatyczną  dla osób, które pragną wejść w kontakt z głębszymi warstwami swojego doświadczenia i wykorzystać oddech połączony jako katalizator dla głębokiego czucia, introspekcji, ekspresji i integracji tłumionych dotąd treści i emocji.

Ramowy przebieg spotkania:

* medytacja – osadzenie w przestrzeni tu i teraz, by się rozluźnić i wyciszyć.

rozmowa inicjująca –  skupiamy się na twoich potrzebach. Głęboko słucham, z czym przychodzisz, pozwalając Ci wybrzmieć w twoim własnym języku. Jeśli potrzebujesz wsparcia w pogłębieniu introspekcji, znalezieniu wspierającego kontekstu lub sformułowaniu intencji, oferuję pomoc. 

sesja oddechowa – korzystając z techniki świadomego oddechu połączonego, przy muzyce wspierającej wibrację i rytm oddechu i z facylitacją dotykową możliwe jest uwolnienie pokładów zastygłej energii, stresu i napięcia oraz otworzenie się na kontakt z inteligencją ciała i intuicją. 

Jestem przy tobie obecna przez całą sesję, pracując na poziomie przestrzeni i ciała (harmonizowanie pola, przywracanie równowagi w cyklu oddechowym, rozluźnianie ciała, facylitacja swobodnej ekspresji).

Podczas sesji dedykowanej inteligencji oddechowej skupiam się na obserwacji i wspieraniu harmonizacji twoich nawykowych wzorców oddechowych, oraz na facylitacji dotykowej.

Podczas sesji dedykowanej integracji emocjonalnej koncentruję się na facylitacji twojej ekspresji oraz  pracy w polu energetycznym i wspieraniu cię w bezpiecznej podróży wgłąb twojego doświadczenia oraz jego maksymalnie korzystnej integracji.

* relaksacja – wyciszenie i domknięcie procesu

integracja – wspólnie wyciągamy wnioski i integrujemy doświadczenie.

W jakich obszarach najczęściej pracuję:

* otwieranie serca / odblokowanie dostępu do głębokiego czucia

* kontakt z ciałem (jako całością lub konkretnych obszarów)

*złość / radość

*smutek / miłość

* wrażliwość / nadwrażliwość / przebodźcowanie

* spokój / wyciszenie / rozluźnienie

* problemy z oddechem: płytki, zablokowany lub nie docierający w niektóre obszary ciała oddech

 Możliwe korzyści:

Z GŁOWY DO CIAŁA. ZAKORZENIENIE. Zwiększa świadomość ciała, pomaga więcej czuć i odnajdywać więcej przyjemności w ciele.

Z GŁOWY DO SERCA. WRAŻLIWOŚĆ. Pomaga czuć się bliżej samego siebie, swoich emocji, słyszeć swoją intuicję, potrzeby i pragnienia. 

OBECNOŚĆ TU I TERAZ. Pomaga zwolnić tempo, kultywować uważność i wewnętrzną stabilność.

USPOKAJA. Oddziałuje na przywspółczulny układ nerwowy, harmonizuje rytm serca, relaksuje mięśnie, uspokaja głowę. 

UZDRAWIA NA POZIOMIE CIAŁA. Oddech przeponowy zwiększa pojemność płuc, obniża ciśnienie, zmniejsza poziom kortyzolu – hormonu stresu i stymuluje prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Usprawnia przepływ krwi, tonizuje organy wewnętrzne, reguluje przemianę materii.

ZWIĘKSZONA WITALNOŚĆ, ZADOWOLENIE Z ŻYCIA, WYOSTRZONE ZMYSŁY. Pogłębiony, świadomy  oddech jest doświadczany jako przyjemność, usprawnia przepływ energii. Dotlenienie zwiększa nasze zadowolenie z życia, witalność, kreatywność, poczucie siły, samosterowność, samoocenę. 

Objawy psychosomatyczne, emocjonalne, fizyczne oraz fobie ulegają złagodzeniu  zwiększa się nasze okno tolerancji, a z czasem stopniowo ustępują.Jeżeli chcesz wziąć udział,
przejdź do zakładki Wydarzenia i Warsztaty